Hlavní nabídka

OMS

Během 2.mezinárodního kongresu o roztroušené skleróze v Brně, v září 2016, jsme seznámili účastníky s novým přístupem pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) – PLATFORMOU OMS.

Vzhledemk faktu, že řada z Vás se kongresu v roce 2016 nemohla zúčastnit, rozhodli jsme se v roce 2017 v místech, kde lidé spojení s RS projeví zájem, uspořádat prezentace o PLATFORMĚ OMS. Tato setkání mohou být dále využita jako diskusní fórum, kde se mohou setkat pacienti s RS, lékaři, pečovatelé, fyzioterapeuti, psychologové, výživoví poradci, rodinní příslušníci, zkrátka všichni, které téma RS zajímá.

Jelikož si uvědomujeme, že je praktické mít k dispozici místo, kde budou různé informace o PLATFORMĚ OMS uloženy, a také, kde se mohou objevovat další příspěvky na téma RS spojené s PLATFORMOU OMS. V neposlední řadě zde bude možné uvést nové poznatky, reakce lidí, jejich vzájemné motivace a podporu, a také si navzájem sdělovat své zkušenosti.

PLATFORMA OMS (z anglického Overcoming Multiple Sclerosis – Překonání roztroušené sklerózy) byla založena profesorem Georgem Jelinkem (nyní vedoucí jednotky neuroepidemiologie na univerzitě v Melbourne) na přelomu tohoto tisíciletí. Většina informací, které čerpáme, pochází z anglických stránek Overcoming Multiple Sclerosis (https://overcomingms.org/about-multiple-sclerosis) a my jsme se rozhodli Vám řadu důležitých faktů přeložit do češtiny. Další informace pocházejí z knihy Georgea Jelinka – Overcoming Multiple Sclerosis: The Evidence- Based 7 Step Recovery Program, druhé vydání, vydavatelství Allen & Unwin 2016, ISBN-13: 978- 1760112554.

ZÁSADY OMS


Více informací o platformě OMS naleznete v sekcích Články a Tipy a recepty


Napište nám Váš názor